Hvem skal du have fat i?

Administrerende direktør: Jacob Niebuhr

Jacob er ejer og vores administrerende direktør for hele organisationen, dvs. Evald - Brasserie & Café, Zorba og St. Michaelsberg.

Herudover er Jacob også formand for DRC - Danmarks Restauranter og Caféer.

Jacob elsker en klassisk Wienerschnitzel med smørsovs og nyder den bedst i selskab med en stor pilsner og en lille skarp.

Mail: Jacob@stmichaelsberg.dk

 

Driftsdirektør: Jesper Dahl Niebuhr

Jesper er ejer og vores driftsdirektør, så det er også ham du vil støde på i vores tre restauranter. 

Jesper elsker vores signatur-ret Schweinshaxe, som er en langtidsbraiseret svinkeskank med det møreste kød, der falder af benet og med sprøde svær, hele vejen rundt om.

Mail: Jesper@stmichaelsberg.dk

 

Kreativ direktør: Heidi Lambertus

Heidi er medejer og vores kreative direktør og står for alt kreativt arbejde, grafisk materiale og markedsføring i vores organisation.

Heidi elsker en god Aperol Spritz, en dejlig tartelet og selvfølgelig alle de søde og skønne desserter.

Mail: Heidi@stmichaelsberg.dk

 

Salgschef, selskabsmand: Thomas Vendelbo

Thomas er vores salgschef og selskabsmand, det er ham, som du skal have fat i, hvis du skal afholde et bryllyp, surprise party, fødselsdag, jubilæum eller anden festivitas.

Det er også Thomas du skal have fat i, hvis du skal have lavet en frokostordning med din virksomhed.

Mail: Thomas@stmichaelsberg.dk

 

Restaurant- og køkkenchef: Nick Anker

Vores restaurant- og køkkenchef er Nick, det er oftest ham og hans souschef Viktor, som du vil møde i vores lille restaurant og køkken. 

Nick kan lide alt! Og det han ikke kan lide endnu, det øver han sig på.

Mail: Nick@stmichaelsberg.dk

 

Souschef: Viktor

Hvis Nick ikke er på arbejde, så er det højst sandsynligt Viktor som du støder på.

Ligesom Nick, så ved Viktor rigtig meget mad og drikke, så hiv fat i ham hvis du er videnstørstig.

Mail: Viktor@stmichaelsberg.dk

Se alle aktuelle nyheder